Wakacje w górach narciarz

Published on Styczeń 13th, 2016 | by admin

0

Aktywny zimowy wypoczynek w Muszynie

Muszyna jest wyjątkowo interesującym zakątkiem Beskidu Sądeckiego i cenionym uzdrowiskiem, w którym znajdują się liczne odwierty oraz rozlewnie wód mineralnych. Przybywający do miasta turyści mogą korzystać całkowicie bezpłatnie z wielu pijalni wód mineralnych. Tutejsze warunki sprawiają, iż Muszyna jest idealnym miejscem na wypoczynek i leczenie chorób układów oddechowego i pokarmowego. Jest jednak również doskonałe miejsce na aktywny, zimowy wypoczynek.

Narty w Muszynie i okolicy

Na uwagę zasługuje Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla, która położona jest na północno-zachodnich zboczach Pustej Wielkiej, na wysokości 1062 m n.p.m. Warto wiedzieć, iż jest to jeden z najbardziej nowoczesnych w kraju ośrodków narciarskich. Dysponuje trasami zarówno dla doświadczonych narciarzy, miłośników mocnych wrażeń, jak również dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem. W skład kompleksu wchodzą między innymi wypożyczalnia sprzętu, szkoła narciarska, snow park, gastronomia.

Inną godną uwagi propozycją jest Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka, jeden z największych w Polsce ośrodków narciarskich. Oddaje ona do dyspozycji kolej gondolową, dwa wyciągi krzesełkowe, osiem wyciągów orczykowych oraz dziewięć tras zjazdowych.

Aby doskonale bawić się na nartach w Muszynie, nie trzeba od razu zjeżdżać ze stoków. Coraz to większą popularnością cieszą się bowiem narty biegowe. W okolicy nie brakuje zaś doskonale przygotowanych tras, zarówno dla zawodowców jak i amatorów. Z doskonałą propozycją nauki jazdy na nartach biegowych w Muszynie Złockiem wychodzi hotel Klimek**** SPA. Nauka odbywa się pod okiem doświadczonego instruktora.

Aktywnie nie tylko na nartach

Choć zimowy wyjazd w góry kojarzy się większości osób głównie z narciarstwem zjazdowym (rzadziej biegowym), w tym malowniczym zakątku kraju, a zwłaszcza w Muszynie, można spędzać jeszcze na wiele innych sposobów. I tak, można skorzystać przykładowo z oferty lodowiska na Zapopradziu. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia łyżew oraz kasków.

A może SPA?

We wspomnianym hotelu w górach Klimek****SPA można skorzystać z bardzo rozbudowanej oferty zabiegów spod znaku SPA. Liczne zabiegi na ciało i twarz przy użyciu najlepszej jakości kosmetyków renomowanych producentów, bogaty wybór wśród masaży. Warto bliżej przyjrzeć się atrakcyjnym pakietom SPA. Hotel oddaje również do dyspozycji aquapark. Na miłośników wodnych szaleństw czekają: duży basen, zjeżdżalnie, wodny płaszcz, kaskada, bicze wodne, jacuzzi, kompleks saun i wiele innych atrakcji!

Zimowa wędrówka górskimi szlakami

Naturalnie, czas można spędzić także na górskich wędrówkach. W granicach Muszyny znajdują się liczne szczyty (m.in. Malnik, Średni Wierch, Wielki Łazek, Sucha Góra). W tym miejscu jednak należy zaznaczyć, iż na zimowe wędrówki po górach nie powinny wybierać się osoby niedoświadczone.

Pomimo tego, że okoliczne szczyty nie są zbyt wysokie i wymagające, zimą są znacznie trudniejsze do zdobycia niż latem. Decydując się na wycieczkę, warto zorganizować większą grupę, zawsze dokładnie sprawdzić trasę i ewentualne schronienia w przypadku nagłego załamania pogody, co w górach nie jest rzadkością. Ponadto, zawsze należy pozostawić informację (w schronisku, hotelu etc.) o planowanej trasie podróży i przewidywanej godzinie powrotu.

Tags: ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑