Wakacje nad morzem Plaza

Published on Lipiec 21st, 2015 | by admin

0

Jak zachować się na… plaży?

Wypoczynek nad wspaniałym polskim wybrzeżem Bałtyku jest marzeniem wielu osób. Nie można się temu dziwić, bowiem każdego roku nad polskim morzem jest piękniej, infrastruktura turystyczna jest konsekwentnie rozbudowywana – zarówno jeśli chodzi o atrakcje dla mniej i bardziej aktywnych wczasowiczów, gastronomię, noclegi. Nadal jednak absolutnie najważniejszym punktem programu w czasie wypoczynku nad morzem jest.. plaża!

Jacy turyści, takie plaże…
Polskie wybrzeże jest naszym wspólnym dobrem, dlatego też powinniśmy o nie dbać. Obowiązek taki nie spoczywa tylko i wyłącznie na władzach danego nadmorskiego miasta, powiatu czy gminy. Sytuacją absolutnie absurdalną jest pozostawiać całe stosy śmieci na plaży (co sprytniejsi i bardziej „pomysłowi” zakopują śmieci w piachu, bo „skoro nie widać, to nie ma problemu”), a następnie narzekać na to, że jest brudno, bo plaża zaniedbana…

Dlatego też wybierając się na plażę, zawsze obowiązkowo powinniśmy zabierać ze sobą reklamówkę czy nawet worek na śmieci, aby wszystkie papierki, opakowania, butelki i inne śmieci do nich wrzucać. Później paczuszkę taką należy zabrać ze sobą i wyrzucić do miejsca do tego przeznaczonego – koszów na śmieci nie brakuje. Jeżeli sami dbamy o czystość, ale zauważymy, że inni śmiecą, jak najbardziej możemy zwrócić im uwagę.

Za mało miejsca?
Turyści często narzekają na to, że na plażach jest za mało miejsca. Niestety i tutaj problem tworzą sami plażowicze. Oczywiste jest to, że każdy chciałby mieć kawałek plaży dla siebie, aby móc wygodnie położyć się na miękkim złocistym piasku, aby rozłożyć wszystkie swoje sprzęty plażowe. Przy tym wszystkim należy jednak pamiętać, że i innym turystom należy się odrobina piachu. Popularne parawany zaś ostatnimi czasy chyba nieco straciły swoje pierwotne przeznaczenie i zamiast być sprzętem chroniącym przed wiatrem, służą głównie jako „płot” do ogradzania swojej własnej „posesji” i to często wcale niemałych rozmiarów.

Plaże pięknieją…
Polskie plaże są piękne. Plaże, które dotychczas były zaniedbane, brudne, teraz zachęcają czystym piaskiem. Obecnie plaże w Polsce uznawane są za jedne z najbardziej atrakcyjnych w Europie. Ich największą zaletą, poza oczywiście czystością, jest to, że są bardzo długie i w większości szerokie. Wybierając się nad morze w poszukiwaniu czystej i zadbanej plaży, warto naturalnie sprawdzić informacje przed wyjazdem, jednak w przeważającej większości miejsc nie rozczarujemy się. Warto też natomiast zdradzić, że szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się plaże w okolicach Pobierowa, Rewala, Niechorza, Dźwirzyna, Ustki, Łeby, a także Półwyspu Helskiego. Na uwagę tutaj zasługuje nie tylko czystość plaż, ale wspomniana już infrastruktura (to tutaj znajduje się słynny hotel Bryza Resort & SPA z basenem). Wspólnie dbajmy o to piękno, o to dobro, które jest nam dane, abyśmy mogli korzystać z niego jak najdłużej!


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑