Wakacyjne kierunki kierunki

Published on Październik 8th, 2013 | by admin

0

Jaki kierunek obrać na wakacje?

Bardzo wiele osób coraz to częściej rezygnuje z miejsc wakacyjnych, które już od lat miały upatrzone i sprawdzone. Z jednej strony wyjeżdżanie w to samo miejsce co roku na urlop ma swoje plusy, bo wiemy już czego możemy się spodziewać po przybyciu na miejsce i raczej nic nas nie zaskoczy w sposób negatywny, ale z drugiej strony „koło nosa” przechodzi nam całe mnóstwo atrakcji i wspaniałych miejsc, których nie zobaczymy, a warto. Gdzie zatem jechać na wakacje? Często mówimy „nie jadę nad morze/w góry, bo tam nie ma co robić”. A skąd to wiemy? Część osób nawet nigdy nie była w danym regionie i wypowiada się o nim źle, bo zwyczajnie go nie zna… Najwyższy czas z tym skończyć i wybrać się w nieznane.

Jeśli wybieramy się nad polskie morze, warto skorzystać z oferty bardzo popularnych kurortów nadmorskich jak choćby Kołobrzeg, Sopot, Władysławowo, Łeba, Ustka i tak można by wymieniać jeszcze długo. Jeśli jednak pragniemy nieco uciec od zgiełku wielkiego miasta (bo pochodzimy z Warszawy, Krakowa czy Wrocławia), bo chcemy odpocząć warto skorzystać z oferty maleńkich, nawet często niezbyt znanych nadmorskich miejscowości, nierzadko letniskowych wsi jak choćby Mrzeżyno, Gąski czy niezbyt dużych miejscowości jak Jastarnia czy Hel. Wybierając się nad morze warto pamiętać, że wypoczynek tam nie jest jednoznaczny tylko i wyłącznie z leżeniem na plaży i morskimi kąpielami. Każda miejscowość ma swoje zabytki, muzea, piękne pałace czy zamki, również nad morzem nie brakuje parków krajobrazowych, rezerwatów przyrody, ścieżek przyrodniczych, wszelkiego rodzaju tras turystycznych.

Jeśli wybieramy polskie góry i tutaj mamy wybór niesamowity. Do najbardziej popularnych miejscowości należą oczywiście Zakopane, Szklarska Poręba, Karpacz, ale także Szczyrk, Wisła, Ustroń, Brenna, czy Zwardoń. Zarówno Góry Świętokrzyskie, Karpaty (z Pieninami, Tatrami czy Bieszczadami) i Sudety (ze słynnymi Karkonoszami, Górami Stołowymi, Izerskimi czy Sowimi) oferują nam całą moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Jeśli chodzi o Warmię i Mazury, jest to region wyjątkowo bogaty i ciekawy zarówno pod względem krajobrazowym, jak i również kulturowym, dla turystów prawdziwa gratka, bo absolutnie każdy znajdzie tam coś dla siebie, nawet jeśli niekoniecznie interesuje go żegluga śródlądowa po wspaniałej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

Tags: , , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑