Inspiracje aktywnie

Published on Październik 8th, 2013 | by admin

0

Wakacje aktywne czyli „wakacje z plecakiem”

Wakacje to czas, który powinniśmy spędzić tak jak lubimy najbardziej nie kierując się czyimiś sugestiami czy obecną modą. Jedni jeżdżą wobec tego uparcie w jedno miejsce od wielu lat i ani myślą zmieniać je na inne, bo zwyczajnie są już przyzwyczajeni i nie czują potrzeby poznawania nowych okolic, regionów, miejscowości… Inni zaś uwielbiają każdego roku jeździć w inne miejsce, aby jak najwięcej zwiedzić i poznawać nowe zakątki. Jeśli i my uwielbiamy przygody, koniecznie powinniśmy się zastanowić nad taką opcją jak przykładowo „wakacje z plecakiem” czyli wakacje bardzo aktywne, w czasie których ciągle będziemy się przemieszczać w nowe miejsca przykładowo pociągiem, na rowerze czy w ostateczności samochodem (jeśli rzeczywiście planujemy zwiedzić sporo, a czasu mamy niewiele).

Jak takie wakacje zorganizować? Na pewno powinniśmy ustalić konkretny plan na długo przed datą urlopu. Przede wszystkim należy rozplanować noclegi, aby później nie okazało się, że musimy w burzową noc nocować „pod chmurką”. Jaki kierunek obrać? Możemy tak naprawdę obrać kierunek dowolny, możemy Polskę zjechać wzdłuż i wszerz, byle by po drodze zaliczyć jak najwięcej interesujących nas atrakcji. Możemy na przykład na pierwszą taką wyprawę wybrać nadmorskie miejscowości zaczynając przykładowo od Świnoujścia. Kawałek dalej mamy Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal, Kołobrzeg, dalej Darłowo, Ustkę, Łebę.

Warto byłoby „zahaczyć” o Jastarnię i Hel, później Trójmiasto i Krynica Morska. Oczywiście są to większe i bardziej znane miejscowości, a po drodze czeka na nas całe mnóstwo mniejszych, równie ciekawych oferujących liczne atrakcje, zabytki. Aby móc zobaczyć cokolwiek w każdej z wyżej wymienionych miejscowości musielibyśmy zarezerwować sobie przynajmniej 2 tygodnie urlopu. Podobną trasę możemy wyznaczyć sobie w górach zaczynając przykładowo w okolicach Bielska-Białej przez Ustroń, Wisłę, Szczyrk kierując się na typowo uzdrowiskowe miasta jak Polanica-Zdrój, Kudowa-Zdój, a dalej na Lubawkę, Karpacz, Szklarską Porębę czy Jelenią Górę. Opcji jest całe mnóstwo – wystarczy tylko poświęcić chwilę, aby wszystko ustalić, bo bez konkretnego planu możemy szybko napotkać pierwsze problemy i daleko od domu nie zajedziemy.

Ciekawą opcją mogą być także wczasy i wakacje na Mazurach, czyli w jednej z najpiękniejszych krain Polski, do niedawna jeszcze spokojnej i nieskomercjalizowanej, dzisiaj już Mazury są jednym z najczęściej odwiedzanych regionów – powstaje tutaj wysokiej klasy baza noclegowa, a ilość hoteli na Mazurach przyrasta chyba najszybciej w kraju.

Tags: , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑