Wakacje nad morzem morze

Published on Październik 8th, 2013 | by admin

0

Wakacje – kierunek Bałtyk

Jeśli pragniemy wspaniałych morskich klimatów, gorącego piasku i spienionej morskiej wody wcale nie musimy koniecznie wyjeżdżać poza granice Polski. W naszym kraju istnieje całe mnóstwo nadmorskich miejscowości, mniejszych i większych, mniej czy bardziej kameralnych, które z całą pewnością będą w stanie zagwarantować nam wspaniałą zabawę, wypoczynek i liczne typowo regionalne atrakcje. Nic bowiem nie może się równać choćby z widokami, jakie oferuje nam słynna Kraina 44 Wysp czyli Świnoujście, jako jedyne w kraju miasto położone na trzech dużych zamieszkałych wyspach (Uznam, Wolin, Karsibór) i 41 mniejszych, które nie są zamieszkałe przez ludzi. Wspaniałe wydmy, rezerwaty przyrody, czyste plaże, Delta Świny – nic tylko napawać się tym wszystkim i oczywiście robić pamiątkowe zdjęcia.

Kolejne ciekawe miejscowości godne uznania (choć niekoniecznie bardzo znane) to Rewal, Trzęsacz, Kamień Pomorski, Mrzeżyno, Dźwirzyno, Sarbinowo, Mielno… Planując wyjazd nad morze warto skorzystać także z bogatej oferty jakie oferują nam Kołobrzeg, Darłowo, Jarosławiec, Ustka, Łeba, Hel, Władysławo, Jastarnia, Krynica Morska, Międzyzdroje, Gdańsk czy Sopot. Mniejsze miasteczka i wsi letniskowe są doskonałą alternatywą jeśli pragniemy ciszy i spokoju, jeśli chcemy zawsze znaleźć kawałek plaży dla siebie. Większe miejscowości zachęcają z kolei tych, którzy cenią sobie rozmaite rozrywki i nawet w nocy nie lubią się nudzić. Nad morzem bowiem nie musimy wylegiwać się wyłącznie na plaży.

Możemy robić całe mnóstwo innych interesujących rzeczy. Warto przykładowo odwiedzić Słowiński Park Narodowy położony niedaleko Łeby, liczne rezerwaty przyrody, wspaniałe ścieżki dydaktyczne, wiele skansenów, muzeów, galerii. Nawet w pochmurny dzień nad morzem można znaleźć bardzo wiele atrakcji, trzeba tylko wszystko właściwie zaplanować. Jak to zrobić? Najważniejsze jest to, abyśmy dokładnie przygotowali się przed wyjazdem i nie chodzi tylko o kwestię spakowania ubrań. Jeśli już ustalimy, do jakiej miejscowości dokładnie jedziemy, koniecznie powinniśmy sprawdzić co nam ona oferuje, co oferuje okolica. W sieci znajdziemy absolutnie wszystkie informacje, od dokładnej lokalizacji przez opis atrakcji po aktualny cennik.

Tags: , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑