Wakacje w górach wakacjepolanica

Published on Czerwiec 16th, 2014 | by admin

0

Wakacje na zdrowie…w Polanicy Zdroju

wakacjepolanicaPolanica-Zdrój to wprost wymarzone miejsce zarówno na przyjazd w celach wypoczynkowych jak i leczniczych. Jak bowiem wiadomo, miasto już od wielu lat znane jest jako doskonałe uzdrowisko. Znajdziemy tu nie tylko liczne hotele, pensjonaty i kwatery prywatne, ale także sanatoria, w których będziemy mogli oddawać się rozmaitym zabiegom na bazie zdrowotnych wód mineralnych. W Polanicy-Zdroju znajduje się znane Centrum Słoneczne Termy Wielka Pieniawa, które zlokalizowane jest w dawnym, zabytkowym już szpitalu uzdrowiskowym Wielka Pieniawa, przy głównej alei w Parku Zdrojowym. Po generalnym remoncie Centrum oferuje całą moc atrakcji i rozrywek. Można znaleźć tu między innymi baseny z czternastoma stacjami masażu podwodnego, leżakami wodnymi, przeciwprądami, masażem powietrzno-perełkowym, słoneczną plażę z zapleczem do zabiegów hydroterapii, sauny, centrum SPA. Zaraz obok parku znajduje się także Hotel Bukowy Park Planica Zdrój **** oferujący turnusy rehabilitacyjne i wczasy zdrowotne, pełniąc funkcję obiektu o charakterze medycznym.

Wspomniany Park Zdrojowy rozciągający się na powierzchni 13 hektarów, jest miejscem godnym bliższego poznania. Do rejestru zabytków polanicki park trafił w roku 1991. W parku, poza omówionym Centrum Wielka Pieniawa, odnajdziemy całe mnóstwo ścieżek spacerowych, fontanny, Pijalnię Wód Mineralnych, Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej. Sama Pijalnia Wód MIneralnych znajduje się w otoczeniu palm oraz innych egzotycznych drzew. Niedaleko stąd mieści się podświetlana fontanna i liczne kawiarenki. W Pijalni działa Muzeum Kamieni Szlachetnych.

Będąc w Polanicy-Zdroju warto skorzystać z oferty toru saneczkowego, odwiedzić grotę solno-lodową, koniecznie należy zwiedzić Klasztor Christus Rex, gdzie znajduje się Muzeum Misyjno-Etnograficzne, kościół Wniebowzięcia NMP, dawny dwór jezuitów. Oczywiście Polanica-Zdrój jest wspaniałą bazą wypadową w pobliskie Góry Bystrzyckie i Góry Stołowe. Jeśli lubimy długie wycieczki, na pewno chętnie podążymy szlakami między innymi na Szczeliniec Wielki (najwyższy szczyt Gór Stołowych) i do malowniczych Błędnych Skał, które są niezwykłym skalnym labiryntem. Przy okazji warto odwiedzić okoliczne miejscowości jak Kudowa-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka czy Wambierzyce.

Tags: ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑